Haberler »

KPSS sınavından 100 puan alarak birinci olan aday sigortacılık ve özel emeklilik düzenleme ve denetleme kurumuna hizmetli olarak atandı. İstifa etmesi beklenen aday için %100 Burs verilerek UKRAYNA TEŞVİK PROGRAMI aracılığı ile Yurt dışı teşvik …

Read the full story »
Home » Haberler

KOSGEB Desteği Nedir ve Nasıl Alınır?

Submitted by

Kosgeb’den destek alan kişi sayısı her geçen gün artıyor. Yeni iş fikri olan ve yeni iş kurmak için maddi durumu yeterli olmayan bireyler KOSGEB’den destek alıyor. İş projesi olan ve sermayesi olmayan bireyler için KOSGEB büyük bir fırsat sunuyor. Yeni iş kurmak isteyen bireylere KOSGEB kadın girişimci, temizlik, dükkan, tuhafiye ve daha birçok alanda hibe vermektedir.

İş kurmanın oldukça zor olduğu günlerde KOSGEB’İN yardımıyla az sermaye ile çok kar elde edebiliyorsunuz. Aklında bir projesi olan ve bu projeyi hayata geçirmek için yeterli maddi gücü olmayan kişilere devlet yardım elini uzatıyor. Teşvik kredileri ve hibelerle destek veren devlet yeni istihdam alanlarının oluşmasını sağlıyor.

Hibe Desteği Nasıl Alınır?

KOSGEB’den hibe desteği alabilmek için devletin belirlemiş olduğu bazı şartları taşımış olmak gerekmektedir. İl olarak hibe desteği almak isteyen bireylerin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Başvuruda bulunacak adaylar okuma – yazma bilmelidir. Bu şartları taşıyıp iş kurmak isteyen bireylere KOSGEB, İŞKUR destek sağlıyor. Devlet 50 bin tl hibe ve 100 bin tl faizsiz kredi sağlıyor.

Yeni iş fikri olan bireylerin KOSGEB’ ten teşvik alabilmesi için bazı şartları taşıması gerekmektedir. Bu şartların onaylanması halinde proje sahipleri devletten destek alabilmektedirler. KOSGEB desteği iş projesinin giderlerini karşılaması amacıyla bireylere verilmektedir. İşyeri açmak için harcanan giderlerin faturası devlete gider olarak gösteriliyor. Ödemeler girişimci hesabına yapılmıyor. Fatura karşılığında malzeme yapılan yere yapılıyor.

belugabahis
betbaba
betexper

betmoon
betper
betnano

[Toplam: 23   Ortalama: 3.3/5]

Leave a comment!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also Comments Feed via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.