Ana Sayfa » Haberler

KOSGEB Desteği Nedir ve Nasıl Alınır?

Yazar:

1/5 - (2 votes)

Kosgeb’den destek alan kişi sayısı her geçen gün artıyor. Yeni iş fikri olan ve yeni iş kurmak için maddi durumu yeterli olmayan bireyler KOSGEB’den destek alıyor. İş projesi olan ve sermayesi olmayan bireyler için KOSGEB büyük bir fırsat sunuyor. Yeni iş kurmak isteyen bireylere KOSGEB kadın girişimci, temizlik, dükkan, tuhafiye ve daha birçok alanda hibe vermektedir.

İş kurmanın oldukça zor olduğu günlerde KOSGEB’İN yardımıyla az sermaye ile çok kar elde edebiliyorsunuz. Aklında bir projesi olan ve bu projeyi hayata geçirmek için yeterli maddi gücü olmayan kişilere devlet yardım elini uzatıyor. Teşvik kredileri ve hibelerle destek veren devlet yeni istihdam alanlarının oluşmasını sağlıyor.

Hibe Desteği Nasıl Alınır?

KOSGEB’den hibe desteği alabilmek için devletin belirlemiş olduğu bazı şartları taşımış olmak gerekmektedir. İl olarak hibe desteği almak isteyen bireylerin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Başvuruda bulunacak adaylar okuma – yazma bilmelidir. Bu şartları taşıyıp iş kurmak isteyen bireylere KOSGEB, İŞKUR destek sağlıyor. Devlet 50 bin tl hibe ve 100 bin tl faizsiz kredi sağlıyor.

Yeni iş fikri olan bireylerin KOSGEB’ ten teşvik alabilmesi için bazı şartları taşıması gerekmektedir. Bu şartların onaylanması halinde proje sahipleri devletten destek alabilmektedirler. KOSGEB desteği iş projesinin giderlerini karşılaması amacıyla bireylere verilmektedir. İşyeri açmak için harcanan giderlerin faturası devlete gider olarak gösteriliyor. Ödemeler girişimci hesabına yapılmıyor. Fatura karşılığında malzeme yapılan yere yapılıyor.

Yorum Yap!

Nazik ol. Spam Yok!

Bu etiketleri kullanabilirsin:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Bu Gravatar özellikli bir web günlüğüdür. Kendi dünya çapında tanınan avatarınızı almak için lütfen Gravatar'a kaydolun. Gravatar.