Anasayfa » Teşvik Programı Nedir?

Teşvik Programı Nedir?

Kamu ve Özel sektördeki uzman açıklarını kapatmak ve bu alanda etkin bireyler kazanmak projenin temel kaynağı ve amacıdır. Yani asıl amaç uzman açığı olan firmalara uzman yetiştirmektir.Bu programın asıl amacı Firmaların uzman açığını kapatmak için Avrupa Birliğinden alınan hibelerini teşvik programına dönüştürerek uzman yetiştirtmektir.

İş Garantisi Nedir?

İş garantisi Program a kabul edilen her birey için geçerlidir.Çünkü asıl amaç  burada zaten firmaların uzman açığını gidermektir.Açılan her kontenjanın sayısının belirlenmesi şirketlerdeki uzman açığına ve erleştirilmeye göredir.

Uzmanlık Eğitimini Kimler vericek?

Uzmanlık Programındaki eğitimleri 2014 yılında Mng Holding  direktörleri verirken bu dönemde birçok holding ve kuruluşun  müdürleri vermektedir. Nedeni Eğitmenler önce eğitimlerini vericekler daha sonra da yetiştirdikleri uzmanı kendi işe alıcaklardır.Bunun anlamı nedir? Eğitime katılmadan ,gerekli aşamaları tamamlamadan uzman olunmuyor ve işe yerleştirilmiyor.Bu uygulamalardan başarılı olanlar ise hemen işe yerleşitirilecektir.

Başarısız olanlar işe yerleştirilmeyecekler mi ?

Teşvike katılan bireylerden tabiki bir anda yüsek başarı ve donanım beklenmiyor.Bu eksiklerin tamamlanması için tekrar eğitimleri ve gelişim eğitimleri devam etmektedir.Örnek vermek gerekirse: 2014 yılında yapılan teşvik programında iş görüşmesine giden adayların görüşme notunda cv eksik ve iş görüşmesine uygun kıyafet seçiminde hatalar olduğu yazmaktadır.Bir sonraki iş görüşmesi için aday bu hataların sistemin uzmanlarından gidererek tekrardan görüşme sağlanmış ve aday işe başlamıştır.Fakat bir diğer adaylar ise 3 kez görüşmeye geleceğini bildirmesine rağmen görüşmeye gitmemiştir.Kurumlarbunu gördüğü için adayı çağırmaktan vazgeçmiştir.

Teşvik başvurusu için başvuru nasıl yapılır?

Teşvik programının başvurusu 444 67 62 nolu bakanlık numarasından yada buradaki linkten yapılabilir.Başvuru için 3 fotoğraf son okul diploma fotokopisi(lise ve üzeri )ve kimlik fotokopisi ile başvurabilirsiniz.